Proiect Comenius (2013-2015) “One but not the same” – the uniting diversity of culture in Europe

20

Parteneri: Szkola Podstawawa number 3 (Polonia), Escola Municipal de Trebal (Spania) și Besteliz Mahallesi114/1 Sokak No 18 Zeytinburnu (Turcia).

 Pe parcursul a doi ani, peste 100 de elevi ai Școlii Gimnaziale “Iancului” și 10 cadre didactice au participat la activități lunare realizate împreună cu elevii de la școlile partenere. Acestea au avut ca obiective îmbunătățirea comunicării în limba engleză și a abilităților IT ale elevilor, dezvoltarea creativității, a socializării, precum și creșterea gradului de toleranță față de persoane din alte țări, prin cunoașterea unor elemente ce țin de cultura, religia, tradițiile, istoria sau geografia acestora.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here